Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) – AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde 20 yıldan bu yana faaliyet gösteren ‘Sarı Melekler Grubu’ üyesi Samiye Gökmen, Fisun Sert ve Nezihe Havuçoğlu, Organ Nakli Koordinasyon Merkezi’nde tüm organlarını bağışladı.
AÜ Hastanesi’nde 1997 yılından bu yana Çocuk Kliniği başta olmak üzere, çeşitli kliniklerde nöbet sistemiyle her gün 10.00-16.00 saatleri arasında gönüllü çalışan ‘Sarı Melekler’, 20’yi bulan üyesiyle ‘Sevgi en iyi ilaçtır’ sloganıyla hizmet veriyor.

sari-melekler-organlarini-bagisladi
Öğrenci ve Ev Hanımları

Üniversite öğrencileri, ev kadınları ile çalışan kadınlar ve emekli gönüllü annelerin yer aldığı ‘Sarı Melekler Grubu’nda yer almaktan gurur duyduklarını söyleyen bağışçı melekler, her gün hasta çocukların basit ihtiyaçlarını gidermek, onlara kitap okumak, çeşitli oyunlar oynamak, moral ve motivasyonlarını artırıcı çalışmalarda bulunmanın, kendilerinin de hayata dair motivasyonlarını artırdığını söyledi.

Organ Bekleyenlere Yardım

Hastaların motivasyonlarını artırıcı çalışmalarda bulunurken, sürekli karşılaştıkları acil organ bekleyenlerin yardımına da koşmaya çalıştıklarını belirten Samiye Gökmen, şöyle dedi:
“Organ bağışının da onların yaşama azimlerini artıracağını biliyoruz. Her gün bağış bekleyip diyaliz günlerinde buluştuğumuz hastaların en kısa sürede şifa bulmaları en büyük dileğimiz. Sarı Melekler olarak organlarımızı bağışlayıp cana can katma isteğimizi yineledik. Hastanede ihtiyacı olan hastalara küçük de olsa yardımlarımız devam ederken, organ bağışıyla da hayatta kalmaları yönünde yardımcı olmak istedik.”

Hasta ve Hasta Yakınlarına Yardım

Hastaların taburcu olduktan sonra da takiplerini sürdürdüklerini söyleyen Gökmen, “Elimizden geldiğince hastalarımızı takip edip yardımlarımızı sürdürüyoruz. Ailelerine de hastane içindeki işlemleri sırasında yardımcı oluyoruz. Hasta ve hasta yakınlarının hastane içindeki eli ayağı olmak için çalışıyoruz” dedi.

Kaynak:
Hürriyet
Sözcü

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi, “Çocuklarla Gülümseyelim” projesi çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yatan hasta çocukları ziyaret ettiler.

Üniversite hastanesinde gönüllü çalışan Sarı Melekler grubuyla yaptıkları işbirliğiyle hem hasta çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak hem de onları mutlu edecek çeşitli hediyeler de temin eden JCI Antalya üyeleri palyaçolar eşliğinde tek tek bütün çocuklarla ilgilendi ve hediyelerini dağıttı.

Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Üyesi olan Dernek başkanı Dr. Nuray Atsan, “Çocuklarla Gülümseyelim projesi bizim daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz II. El Eşya Satış Panayırı etkinliğimizin bir devamıydı. Bu panayırdan elde ettiğimiz geliri çocuklarımız yararına kullanmak istedik. Bu ziyaretle bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Hayatlarının baharında en zor mücadelelerini veren çocuklarımızı bir nebze gülümsetebildiysek ne mutlu bize. Hastaneye girmemizde, çocuklarının gereksinimlerini belirleme bize yardımcı olan Sarı Melekler Ekibine ve yetkilileri Sayın Önay Köroğlu’na ve Sayın Nilgün Atar’a çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

JCI Hakkında

“Junior Chamber International” (JCI- Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu) 1910 yılında, ABD’de, kurulmuş dünyanın önde gelen liderlik ve girişimcilik organizasyonlarından biridir. 18-40 yaş arasında her meslekten yaratıcı, cesur, genç ve toplumcu bireylerden oluşan üyeleri arasındaki deneyim alışverişleri ile kişilerin liderlik ve girişimcilik vasıflarını geliştirmeyi ve bununla birlikte toplumdaki pozitif değişimi gerçekleştirmeyi amaçlar. 1994 yılında kurulan JCI Antalya Şubesi, gerek ulusal gerekse uluslararası alanda bir çok önemli projeye imza atmaktadır.

Kaynak: turizmhaberleri.com