Sarı Melekler adlı Gönüllü Hasta Destek grubumuz, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi bünyesinde 01.02.1997 yılından bu yana, Çocuk Kliniği başta olmak üzere, çeşitli kliniklerde nöbet sistemi ile her gün 10:00-16: 00 saatleri arası gönüllü olarak çalışmaktadır. Belirtilen saatler arasında hasta çocuklarımızın basit ihtiyaçlarını gidermek, onlara kitap okumak, çeşitli oyunlar oynamak, moral ve motivasyonlarını artırıcı çalışmalarda bulunmak, taburcu olduktan sonra belirli hastalıklarda çocuklarımızı takip etmek, ailelere hastane içindeki bürokratik işlemlerde yardımcı olmak, hastane personeli, hasta ve hasta yakınları arasındaki iletişimi güçlendirmek gibi birçok görev yapmaktayız.

Üye sayımız 20 kişidir. İçersinde Üniversite öğrencileri, ev hanımları ve çalışan bayanlar ile emekli gönüllü annelerimiz bulunmaktadır. Kar amacı gütmeyen bir grubuz. Yardım araç gereçlerimizi (çocuk bezi, hasta bezi, ıslak mendil, hasta arabası, kırtasiye, gecelik, pijama vs) ihtiyaçlarımızı çeşitli kuruluş ve üyelerimizin çevresindeki insanlardan oluşan yardımseverlerden sağlıyoruz.

2008 yılında feshedilen Akdeniz Üniversite Derneğine bağlı çalışır iken, Hastane yönetiminin daveti üzerine, 6 aylık bir aradan sonra gönüllü çalışmamıza Gönüllü Hasta Ekibi olarak devam ediyoruz. 02.02.2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ile gönüllü protokolü imzalanmıştır. Hastane de ihtiyacı olan hastalara, hasta bezi, üst baş, hasta arabası, ilaç, vs temin etmekteyiz.

Çocuklara özel günlerde eğlenceler düzenlemekteyiz. Her gün Sorumlu hemşirelerin belirlediği hastalara moral destekli ziyaretler yapmaktayız. Kitap okuma, yakını olmayan hastalara destek vermek görevlerimiz arasındadır. Amacımız hastalarımızı acılarından uzaklaştırıp, iyileşme sürelerine destek olup mutlu etmektir.
Ayrıca Antalya ili ve ilçelerinde bulunan bazı okullarda, gençleri bilinçlendirmek adına gönüllü çalışmalar ile ilgili seminerler vermekteyiz.