Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya Şubesi, “Çocuklarla Gülümseyelim” projesi çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yatan hasta çocukları ziyaret ettiler.

Üniversite hastanesinde gönüllü çalışan Sarı Melekler grubuyla yaptıkları işbirliğiyle hem hasta çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak hem de onları mutlu edecek çeşitli hediyeler de temin eden JCI Antalya üyeleri palyaçolar eşliğinde tek tek bütün çocuklarla ilgilendi ve hediyelerini dağıttı.

Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Üyesi olan Dernek başkanı Dr. Nuray Atsan, “Çocuklarla Gülümseyelim projesi bizim daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz II. El Eşya Satış Panayırı etkinliğimizin bir devamıydı. Bu panayırdan elde ettiğimiz geliri çocuklarımız yararına kullanmak istedik. Bu ziyaretle bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Hayatlarının baharında en zor mücadelelerini veren çocuklarımızı bir nebze gülümsetebildiysek ne mutlu bize. Hastaneye girmemizde, çocuklarının gereksinimlerini belirleme bize yardımcı olan Sarı Melekler Ekibine ve yetkilileri Sayın Önay Köroğlu’na ve Sayın Nilgün Atar’a çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

JCI Hakkında

“Junior Chamber International” (JCI- Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu) 1910 yılında, ABD’de, kurulmuş dünyanın önde gelen liderlik ve girişimcilik organizasyonlarından biridir. 18-40 yaş arasında her meslekten yaratıcı, cesur, genç ve toplumcu bireylerden oluşan üyeleri arasındaki deneyim alışverişleri ile kişilerin liderlik ve girişimcilik vasıflarını geliştirmeyi ve bununla birlikte toplumdaki pozitif değişimi gerçekleştirmeyi amaçlar. 1994 yılında kurulan JCI Antalya Şubesi, gerek ulusal gerekse uluslararası alanda bir çok önemli projeye imza atmaktadır.

Kaynak: turizmhaberleri.com